Yeni elektrikli Skoda Elroq nasıl olacak?

Skoda, merakla beklenen tamamen elektrikli SUV modeli Elroq’un ilk resmi görselini yayınlayarak tasarım detaylarına dair ipuçları verdi. Markanın Modern Solid tasarım dilini eksiksiz bir şekilde benimseyen ilk üretim modeli olacak Elroq, minimalist tasarım anlayışını işlevsellik ve özgünlükle bir araya getiriyor.

Yeni elektrikli Skoda Elroq, yenilenen yüzüyle dikkat çeken bir SUV olacak

Güçlü ve güvenli bir duruş sergileyen Skoda Elroq, 2024 sonbaharında düzenlenecek dünya prömiyeri ile otomobil tutkunlarının beğenisine sunulacak. Elroq, Skoda’nın önümüzdeki dönemde piyasaya süreceği 6 yeni elektrikli modelin de öncüsü olacak.

Skoda Elroq’un ön tasarımında dikkat çeken ilk detay, bölünmüş far yapısı oluyor. İnce ve keskin hatlara sahip üst bölüm yanlara doğru uzanarak dinamik bir görünüm oluştururken, Skoda yazısı da markanın kurumsal kimliğini yansıtacak şekilde kaput üzerinde belirgin bir konuma taşınmış.

Yenilikçi “Tech-Deck Face” tasarım felsefesi, geleneksel Skoda ızgarasının yerini daha düz ve geniş bir yapıya bırakarak modern bir görünüm sunuyor. Büyük jantlar ve son teknoloji LED Matrix farlar ise Elroq’un güçlü duruşunu tamamlıyor.

Enyaq ve Enyaq Coupe modellerinin ardından MEB modüler elektrikli otomobil platformunu kullanan üçüncü Skoda modeli olacak Elroq, kompakt SUV segmentinde iddialı bir konuma sahip olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x